Tradiční Ájurvédská medicína » Ájuvédské nutriční elixíry

CHYAWANPRASH

CHYAWANPRASH
Zdraví a imunita
Popularita Popularita
Výrobce Everest Ayurveda (P)
Kód položky 050000055
Cena bez DPH 175,79 CZK
DPH 0 %
Cena s DPH 175,79 CZK
ks
  • Podrobný popis
Ájurvédský nutriční elixír


* Emblica officinalis aktivuje imunitní systém
* Harmonizuje činnost trávicí soustavy
* Terminalia bellirica pozitivně ovlivňuje trávení a střevní peristaltiku
* Přispívá k normálnímu vyprazdňování
* Terminalia chebula optimalizuje funkce žaludečně-střevního traktu
* Prospívá komplexní imunitě střevní flóry
* Andrographis paniculata příznivě působí na optimální činnost jater
* Pomáhá celkovému pročištění organismu
* Elettaria cardamomum harmonizuje činnost kardiovaskulárního systému
* Tribulus terrestris má příznivý vliv na funkci močových cest
* Glycyrrhiza glabra příznivě působí na respirační systém a zklidnění dýchacích cest
* Centella asiatica povzbuzuje činnost mozkových a poznávacích funkcí
* Asparagus racemosus přispívá k psychické relaxaci a duševní rovnováze
* Withania somnifera posiluje vitalitu organismu
* Působí jako antioxidant pro omlazování tělesných tkání


Kategorie: zažívání, zácpa, střevní potíže, detoxikace, imunita, nachlazení, dýchací cesty, kašel, průdušky, bronchitida, zápal plic, angína, vitalita, energie, antioxidant, regenerace, harmonizace, omlazování, onkologická terapie

Chyawanprash je nutriční bylinný džem, který je v systému ájurvédského lékařství považován pro své revitalizační účinky za #elixír života#. Je složen z jedinečné kombinace bylin, které svými antioxidačními vlastnostmi prospívají gastrointestinálnímu zdraví, optimální činnosti imunitního systému a komplexní vitalitě tělesných tkání organismu. Stará legenda praví, že v dávných dobách mudrc Chyawan obnovil své mládí a dobré zdraví konzumací ovoce Amalaki v kombinaci s dalšími bylinami a poté se dožil vysokého věku. Tak vznikl tento výjimečný bylinný elixír, který byl pojmenován Chyawanprash.

Složení v denní doporučené dávce 3 lžičky (15g): emblica officinalis, terminalia bellirica, terminalia chebula, andrographis paniculata, elettaria cardamomum, tribulus terrestris, glycyrrhiza glabra, centella asiatica, asparagus racemosus, withania somnifera, vitis vinifera, santalum album, curcuma zedoaria, myristica fragrans, cuminum cyminum, tinospora cordifolia, cinnamomum zeylanicum, cinnamomum verum, syzygium aromaticum, ocimum sanctum, inula helenium, pueraria lobata, piper longum, cinnamomum camphora, cymbopogon citratus, valeriana officinalis, ghee (přepuštěné máslo), med, palmový sirup

Hmotnost: 300 g bylinného džemu

Doporučené dávkování: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžičku) 2 # 3x denně samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Příprava lahodného nápoje: 1 čajovou lžičku rozmíchejte ve 250 ml teplé vody.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Země původu: Indie